Rugsėjo 23 d. gimnazijos Tolerancijos centro, Jungėnų pagrindinės mokyklos ir Sangrūdos gimnazijos istorijos mokytojai suorganizavo Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimą - žygį " Gyvųjų žygis Kalvarijoje"

.

    Žygis prasidėjo nuo Sinagogų ir Talmudo mokyklos komplekso. Čia prisiminta Kalvarijos ir Kalvarijos žydų bendruomenės istorija, gyvenusiųjų vardai ir pavardės, vyko istorijos vizualizacijos veikla. Dalyviai pabuvojo vasarinėje sinagogoje. Antrasis kelionės punktas buvo senoji žydų pirtis - mikva, kurios kieme istorijos mokytojai supažindino su tradicine žydų pasaulėvaizdžio ir religijos kultūra, gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio ( kapinių) atskyrimo tradicija bei simbolika. Žygio dalyviai senosiose žydų kapinėse, gerbdami jų tradicijas, padėjo atminimo akmenis ant išlikusių macevų. Kelionės pabaigoje žygeiviai, įveikę daugiau nei 5 kilometrus, pasiekė žudynių vietą prie Orijos ežero. Čia buvo papasakota tarpukario Kalvarijos istorija, prisiminta išnaikinta bendruomenė, suvoktas jos įnašas į Kalvarijos vystymąsi ir augimą. Pabrėžta, jog aukos nėra negyvi skaičiai, tai individuali istorija.

     Į šią aktyvią ir netradicinę veiklą įsitraukė apie  80 dalyvių  iš Kalvarijos gimnazijos, Sangrūdos gimnazijos, Jungėnų pagrindinės mokyklos, Marijampolės jaunimo mokyklos, vaikų ir jaunimo klubas " Arka", vaiko dienos centras "Žiniukas", savivaldybės administracios atstovai. Žygeivius su Kalvarijos istorija supažindino gimnazijos TUC koordinatorė Arūnė Vaičiūnaitė-Levuškinienė, Sangrūdos gimnazijos istorijos mokytojas Vytautas Sveikata, istorikas Alvydas Totoris. Kelyje  lydėjo ir saugumą garantavo Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai.

20160923 131530

20160923 141540

20160923 1257352020kopija

IMG 8237 kopija

IMG 82242020kopija2020kopija