Siekiant ugdyti motyvuotą ir savo ateitimi besidomintį jaunuolį, jau treti metai Kalvarijos gimnazijoje organizuojama profesijų diena ,,Šok į tėvų klumpes“. Savaime suprantama, kad  savo karjera mokinys turi pradėti rūpintis dar mokyklos suole. Žinoma, apie žinių svarbą moksleiviams kalba pedagogai, tačiau kai savo gerąja patirtimi dalijasi profesionalūs specialistai, buvusieji ar esami mokiniai, - daug įdomiau.

 Balandžio 18 d. į gimnaziją buvo pakviesta  VU lektorė, Lietuvos hidrometereologijos tarnybos vyresnioji sinoptikė J. Liukaitytė – Kukienė. Mokiniai susidomėję klausėsi, kaip dirba metereologai, susipažino su orų prognozių nustatymo sistema, sužinojo, kodėl orų prognozės ne visada būna tikslios, kur galima studijuoti bei įgyti metereologo specialybę. Be to, lektorė šmaikščiai atsakinėjo  į  moksleivių užduodamus klausimus.

Balandžio 19 d. I klasių mokinės 3-4 klasių moksleiviams pristatė savo virtualių įmonių projektus: neįprastų laikrodžių gamyklėlę, gyvūnėlių kavinę, oro linijų įmonę ir kitus. Taip pat 1-4 klasėse lankėsi ir mokinių tėveliai. Jie pasakojo apie savo specialybes, profesijas, veiklą ir pareigybes.  Be to, vyko ir netradicinės pamokos, kuriose mamos su vaikais kūrė, gamino tautodailės dirbinius.

Tą pačią balandžio 19 d. gimnazijoje lankėsi ir Pagėgių rinktinės sargybos Vištyčio užkardos pasieniečiai: vyresnysis leitenantas V.Keršys, vyresnysis pasienietis E.Mudričenka ir vyresnysis pasienietis grandinis, Kalvarijos gimnazijos absolventas A. Ražinskas. Kinologas E.Mudričenka su šunimi,  vardu Ledi,  mokiniams parodė  trumpą programą.

Balandžio 20 dieną II – III klasių moksleivius teikti pirmąją pagalbą mokė buvusieji mūsų gimnazijos  mokiniai  K.Lukoševičius, J.Kupčinskaitė, J.Šikarskaitė, A.Bendžiūnaitė,  studijuojantys Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Studentai papasakojo  odontologo, kinezeterapeuto, gydytojo specialybes,  studijų specifiką.

Belieka tik pasidžiaugti, kad jau trečius  metus bendruomenė susitelkia bendram tikslui- ruošia mokinius gyvenimui.

Ugdymo karjerai koordinatorė, socialinė pedagogė Renata Vaitulionienė

IMG 20170418 130106

IMG 20170419 131630

IMG 20170419 135940

IMG 20170420 112236

IMG 20170420 121252