Gruodžio 5 dieną Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus 1 – 4 klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, buvo išvykę į J. Basanavičiaus gimtinę, Ožkabalių kaimą. Kelionė buvo apmokėta iš Kalvarijos savivaldybės etninės kultūros plėtros lėšų, pateikus projektų rėmimo 2017 metais paraišką.

Išvykoje vyko integruota mokymo veikla „J. Basanavičiaus vaikystės takais“. Mokiniai susipažino su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais. Bandė įvardinti senovinius  daiktus suvalkietiška buitine tarme. Išklausė įdomų pasakojimą apie daktaro J. Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius.

Vėliau keliavo į virtuvę. Ten jų laukė šeimininkė, kuri supažindino su valstiečių maisto gaminimo ypatumais, prietarais, tradicijomis. Mokiniai atpažino javų grūdus, sužinojo, kokius buities rakandus žmonės naudojo senovėje. Maišė blynams tešlą, kepė „razavinius“ blynus didžiulėje keptuvėje. Valgydami blynus, skanavo įvairių „dažinių“.

Vaikai laukia švenčių. Mokykloje jau pasipuošė eglutę. Mokymo dienos veikloje sužinojo apie Kalėdų eglutės atkeliavimo į Lietuvą istoriją bei jos puošimo tradiciją. Įgytas žinias išmėgino ir praktiškai. Kiekvienas pasigamino žaisliukų savo eglutei iš natūralių medžiagų.  Mokymosi procesas mokiniams suteikė daug džiaugsmo, jie įgijo patirties, pagilino savo žinias apie Suvalkijos papročius, folklorą, materialinę ir dvasinę kultūrą. Linksmai ir prasmingai praleido laiką daktaro Jono Basanavičiaus gimtojoje sodyboje.

20171205 115150

20171205 120602

20171205 124822