Kalvarijos gimnazijos 2a klasės mokiniai su mokiniais iš Kauno, Prienų, Kaišiadorių, Raseinių mokyklų, dalyvauja respublikiniame neformalaus ugdymo projekte „Augu ir kuriu Lietuvai“, kuris skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejinei sukakčiai paminėti. Projektą inicijuoja Kauno specialioji mokykla.

Rugsėjo 27 d. mokiniai dalyvavo pirmoje edukacinėje projekto veikloje – edukacinėje programoje „Bulvinės bandos“, kuri vyko Lietuvos liaudies buities muziejuje  Rumšiškėse. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kad šis kulinarinis  patiekalas labiausiai paplitęs Dzūkijos regione, turėjo galimybę pamatyti senovinius technologinius procesus  ir, be abejo, paskanauti.

Kol bulvinės bandos kepė, edukacijos vedėja pasakojo apie lietuviškus tradicinius valgius, kurie gaminami duonkepėje krosnyje, parodė, kokie buvo naudojami virtuvės rakandai, kokie buvo lietuvių papročiai, susiję su valgymu ir maisto gamyba. Neapsieita ir be linksmybių - kieme vaikai žaidė  žaidimus, ratelius.

 Kauno specialiosios mokyklos bendruomenė suteikė mums galimybę dalintis šiluma, stiprinti tarpusavio draugystę bei galimybę ugdytis žmogiškąsias vertybes.

DSCF2217

DSCF2223

DSCF2225