2018 m. spalio 26 d. Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ mokytoja Loreta Vasikonytė  ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė organizavo ugdytiniams veiklą netradicinėje aplinkoje „Rudenėlio takeliu“.

Vaikučiams buvo papasakota apie Vėlinių papročius bei tradicijas, Jusevičių kaimo kryžiaus istoriją, apie gamtos kaitą ir šventą žvakelės liepsną. Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės „Šypsenėle“ ugdytiniai su mokytojomis aplankė Jusevičių kaimo kryžių, uždegė žvakeles ir padėjo gėlių.

Ruduo – didelių pokyčių metas, o vaikai yra patys geriausi gamtos stebėtojai. Vaikučiai stebėjo, ieškojo, spėliojo, susipažino ir pastebėjo medžių ir krūmų įvairovę Jusevičių kaimo teritorijoje. Gebėjo juos atpažinti pagal lapų struktūrą.Vaikštinėdami po Jusevičių kaimą, mažieji mokėsi saugiai elgtis gatvėje, išmoko taisyklingai pereiti gatvę, buvo susikaupę ir dėmesingi. Daug teigiamų emocijų vaikučiams suteikė rasti kankorėžiai, kaštonai, gilės, pievagrybiai, kurie savo spalvingomis kepurėlėmis atkreipė visų dėmesį. Labiausiai vaikučius džiugino auksaspalviai lapai. Juos paliesti, pamatuoti, pastovėti po medžiu ir pasigrožėti skirtingomis medžių lajomis. Prisirinkę rudens išmargintų lapų, gamino kūrybinius darbelius.  Žvelgiant į žibančias vaikučių akytes, linksmas šypsenas, klausant jų įspūdžių, supratome, kad ši išvyka pavyko puikiai. 

1

6

7

8

9

10

11

12

13

14