Spalio 31 d. Kalvarijos gimnazijos mokytojų ir mokinių delegacija išvyko į Stambulą (Turkija), vykdydami 2011 metais pasirašytą tarptautinę bendradarbiavimo sutartį tarp Kalvarijos gimnazijos ir Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi (Stambulas, Turkija) mokyklos.

Tai jau aštuntasis mūsų gimnazijos narių vizitas Turkijoje. Per aštuonerius draugystės metus daugiau nei po 40 kiekvienos mokyklos mokinių bei mokytojų turėjo progą tiesiogiai pažinti geografiškai tolimas, tačiau mainų programos dėka artimomis tapusias šalis.

Kaip jau įprasta, kiekviena viešnagės diena buvo užpildyta pažintinėmis veiklomis.  Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi mokyklos mokiniai ir mokytojai  pirmąją dieną surengė koncertą, pristatė savo mokyklą, o vėliau vaišino pietumis. Kalvarijos gimnazijos mokinių ir mokytojų delegacija viešnagės metu aplankė Mėlynąją mečetę, kuri dar vadinama Sultono Ahmedo mečete – vieną įspūdingiausių Stambule. Skaičiuojama, jog šios mečetės dekoracijoms panaudota apie 20 tūkstančių dekoratyvinių rankų darbo Izniko plytelių.  Taip pat įspūdingo dydžio Topkapi sultonų rūmus, vieną žymiausių Stambulo architektūros šedevrų –  Šv. Sofijos soborą,  Bazilikos vandens saugyklą, Dolmabahce rūmus bei prieskonių turgų.

Džiugu, kad bendrų pastangų dėka galime vis įvairiau ir turiningiau organizuoti šios mainų programos vizitus ir tikimės, kad Kalvarijos gimnazijos ir Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi mokyklų bendradarbiavimas dar ilgai tęsis ir tvirtės.

image2

image3

image4