Adventas - ramybės ir susikaupimo laikas, kuomet pasižadame būti geresniais, darbštesniais... Ne išimtis ir vaikai... Jie laukia, svajoja, tikisi... Tikisi ne tik gausybės dovanų, bet ir augti, tobulėti, patirti bendravimo džiaugsmą. Adventas ne tik pažadina ilgesį, bet ir dovanoja viltį. Jis – Kalėdų džiaugsmo šaltinis: tikėjimas ir meilė, pagarba ir gerumas, pasitikėjimas ir santarvė.

2018 m. lapkričio 30 d. (penktadienį) Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinėje ir priešmokyklinėje ugdymo grupėje „Šypsenėlė“ vyko adventinis rytmetys „Uždekim gerumo žvakelę“ bei tėvelių susirinkimas. Šią edukacinę veiklą organizavo mokytoja  Loreta Vasikonytė ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė.

Anksti rytą vaikučiai su mokytojomis iš eglės šakų  ėmė pinti Adventinį vainiką. Puošdami vainiką šiaudiniais žaisliukais, vaikučiai pasižadėjo būti klusnūs.  Papuošė adventinį vainiką keturiomis žvakėmis, kurios reiškia keturias advento savaites, likusias iki Šv. Kalėdų. Siekdami atgaivinti senovines tradicijas vaikučiai bandė traukti šiaudus. Mažiesiems tai labai patiko, jie žadėjo ir namuose pabandyti taip ,,burti’’ kartu su tėvais.

Pasipuošę tautiniais kostiumais vaikučiai adventinį rytmetį pasitiko kartu su tėveliais -  jiems pašoko lietuvių liaudies ratelį „Virė, virė košę“, žaidė žaidimą „Katinas ant pečiaus sėdėjo“. Vaikai minė mįsles, sakė orų spėjimus, prietarus, burtus. Atspėję mįsles - gavo saldžių dovanų.  Į svečius pas mažuosius atvyko Kalvarijos savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Bruknyčia“ vadovė Romualda Vasikonienė, kuri supažindino ir papasakojo vaikučiams apie advento tradicijas ir papročius. Pamokė lietuvių liaudies ratelį „Priegalvėlis“. Taip pat į svečius atvyko ir Kalvarijos gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Milda Alesiūtė, kuri vaikučiams atvežė gardžių dovanų.

Grupėje tvyrojo gerumas, jaukumas, šiluma... Pasiekėme visko, ko ir tikėjomės - sušildėme vienas kitą, įžiebėme gerumo ugnelę savo širdyse. Adventas kviečia mus susitelkimui, tarpusavio supratimui, užuojautai ir pagalbai. Šis „Uždekim gerumo žvakelę“ rytmetys mums leido pajusti tikrąją adventinio laikotarpio prasmę. Pasiruoškime Šv. Kalėdoms pastebėdami šalia esantį, pasidalindami su kitu savo laiku, geru žodžiu, malda, kantrumu, viltimi, tikėjimu, meile. Tegul šios šventės būna pilnos tikėjimo, ramybės, pasiaukojimo ir Dievo artumo.....

Nuotraukos ir straipsnis Irenos Gumauskienės

2018 11 30 Adventinis rytmetis UŽDEKIM GERUMO ŽVAKELĘ 1