2019 m. kovo 8 d. Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriuje ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlės“ vaikučiai, kuriuos paruošė mokytoja Loreta Vasikonytė ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė, organizavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimą „Mano Tėvynė – Lietuva“.

Ryte buvo iškilmingai giedamas Lietuvos himnas. Buvo atlikta poetinė – muzikinė kompozicija „Mano Tėvynė – Lietuva“. Jos metu vaikučiai deklamavo eiles apie Lietuvą, dainavo daineles, šoko lietuvių liaudies šokius. Vaikučiai klausėsi radijo laidos, kurios metu buvo kalbama apie tai, kodėl mums Kovo 11-osios data tokia svarbi.

Buvo smagu pabūti kartu ir pajausti, kad mes nuoširdžiai mylim Lietuvą. Vaikučiai suvokė, kad nuo to, kokie bus sekantys Lietuvos žingsniai, daug  priklausys nuo tų žmonių, kurie dabar sėdi mokykliniuose suoluose, nuo jaunosios kartos. Ne visi galės daryti įtaką Lietuvos ekonominiam gyvenimui, bet saugoti ir išlaikyti gimtąją kalbą, jos papročius, tradicijas galime ir privalome kiekvienas. Nuo mūsų priklauso, ar neverks lietuviškas žodis, ar mokėsime lietuvišką raštą, ar mes ir mūsų vaikai mokės lietuviškas dainas ir liaudies šokius. Tikimės, kad Lietuva išliks per amžius. Būk pasveikinta, laisva  Lietuva!

2019 03 11 Kovo 11 oji Jusevičių skyriuje 2

2019 03 11 Kovo 11 oji Jusevičių skyriuje 3

2019 03 11 Kovo 11 oji Jusevičių skyriuje 4

2019 03 11 Kovo 11 oji Jusevičių skyriuje 5

2019 03 11 Kovo 11 oji Jusevičių skyriuje 6