Respublikinis moksleivių konkursas ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“, kurį organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ministerijos, vyksta jau dvidešimt ketvirtą kartą. Pirmasis turas vyko mokyklose, o į antrąjį buvo galima registruoti tik po tris geriausius mokinius.

            Antrasis konkurso etapas vyko internetu. Dalyviai turėjo gerai mokėti Lietuvos kariuomenės istoriją nuo karaliaus Mindaugo laikų iki šių dienų, išmanyti šiuolaikinę ginkluotę, suprasti kariuomenės struktūrą, suvokti karių misijas šių dienų karinių konfliktų zonose ir kt. Dalyviai sprendė 40 testo užduočių su šešiais atsakymų variantais. 2018 m. šio konkurso nugalėtoja - IIIb kl. moksleivė Aivara Šitkauskaitė, kuri teisingai išsprendė 30 testo užduočių. Tai geriausias rezultatas iš visų 240 dalyvių.

Į finalą taip pat pateko IVb kl. mokinė Justina Galinytė, ji surinko 24 taškus. Pirmą kartą dalyvavo Lukas Kubilius (Ib kl.), kuris surinko 19 taškų.

Visus mokinius ruošė istorijos mokytojas metodininkas Algimantas Babeckas.

   Aivara į šio konkurso finalą patenka ketvirtą kartą, o Justina – antrą. Abi turi sukaupusios daug žinių, patirties ir pasiruošusios tinkamai atstovauti gimnazijai bei savivaldybei.

 

Kalvarijos gimnazijos informacija