Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.  2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Lietuvos skyrius. Plakatą ir tekstą sukūrė vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius. Plakato dizainerė – Deimantė Rybakovienė.

Šią dieną gimnazijos bibliotekoje vyko literatūrinis rytmetis, kurio tikslas – supažindinti mokinius su Tarptautinės vaikų knygos dienos istorija, šių metų plakato ir teksto autoriumi bei skatinti skaityti knygas, domėtis įvairių tautų literatūra.

Ib gimnazijos klasės mokiniai Agnė ir Emilis mažiesiems pirmokėliams skaitė Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Coliukė“. Vaikai klausėsi pasakos, o vėliau atliko įvairias užduotis. Džiugu, kad mažieji skaitytojai žino ir kitas garsiojo rašytojo pasakas.