Gegužės 3 d. Kalvarijos gimnazija kvietė visų laidų mokinius, mokytojus ir visus, kuriems brangi mokykla, atvykti į mokyklos šimtmečio jubiliejinę šventę ,,Kelionė šimtmečio vingiais". Jubiliejus prasidėjo Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje. Čia buvo aukojamos šv. Mišios už šios mokyklos mokytojus, mokinius, jos bendruomenę. Šiltame pamoksle – akcentai, kuo svarbi mūsų valstybei ir mūsų kraštui mokykla.

Mokyklos koridoriai tą dieną aidėjo nuo šurmulio – sveikinosi buvę šios mokyklos moksleiviai. Ir kiek jų daug... Skubėjo dalintis prisiminimais, ieškoti savo veido senose mokyklos nuotraukose ir vinjetėse, aplankyti specialiai paruoštas mokyklos erdves.... Neskubėdama, pasišnekučiuodama minia pamažu keliavo aktų salės link.

,,Mokomės ne mokyklai, o gyvenimui. Išsilavinimas yra pats didžiausias turtas, kuris bus su mumis, kur mes beeitume.Pačias džiaugsmingiausias akimirkas mes išgyvename mokykloje, ne veltui sakoma: jei kartais gyvenime pritrūktų saulės, ateikime ir nors spindulėlį paimkime jos iš pačių gražiausių mokykloje išgyventų metų... 100 metų tai ne taip jau mažai, saulės spindulių per tuos metus tikrai šioje mokykloje susikaupė daug. Šiandieną mes dalinsimės džiaugsmingais prisiminimais iš visų dešimties mokyklos dešimtmečių ", - šventę aktų salėje pradėjo mokiniai.

Renginio metu buvo prisiminta mokyklos istorijos kronika. Kiekvieną dešimtmetį prisiminti, pasidalinti gražiausiais prisiminimais iš mokyklos gyvenimo, uždegti žvakutę ant stilizuoto gimtadienio torto, buvo kviečiami buvę bei esami mokiniai. Su garbingu šimto metų jubiliejumi gimnazijos bendruomenę sveikino Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis bei švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Vasiliauskienė. ,,Iki šiol šiltai prisimenu visus mane mokiusius mokytojus, greta buvusius draugus. Nuoširdžiai juos gerbiau ir mylėjau. Linkiu visiems Kalvarijos gimnazijos mokiniams paliekant gimnaziją, savo antruosius namus, su savimi iš jos išsinešti tik geriausius prisiminimus apie žmones, kurie buvo greta visus dvylika metų", - kalbėjo meras.

Pasirodymus žiūrovams dovanojo esami ir buvę gimnazijos mokiniai bei mokytojai: choras ,,Alumni", Karolina Jašinskaitė, 5-6 kl. choras, Kalvarijos tautinių šokių kolektyvas „Aštuonnytis", Airida Parchomenkaitė, Kalvarijos gimnazijos merginų šokių grupė, 6-8 kl. ir 9-11 kl. chorai.

,,Kalvarijos gimnazija 2019 metais – demokratiška, moderni gimnazija. Ji atvira kaitai, tobulėjimui, pilietiška ir tolerantiška kiekvienam savo bendruomenės nariui. Mokyklos erdvėje subrandintas gausus derlius. Tai moksleiviškos išminties aruodai. Eikite ir mylėkite, kaip Romeo ir Džiuljeta. Svajokite, kaip romantiškasis Don Kichotas. Ieškokite, kaip nerimastingas Faustas ir net pačiose sudėtingiausiose gyvenimo situacijose atminkite ypatingą tiesą - svajonės turi galią išsipildyti", - renginį užbaigė gimnazistai.

IMG 8831 8954

IMG 8858 8957

IMG 8887 8960

IMG 8940 8965

IMG 8985 8968

IMG 8838 8956

IMG 8874 8958

IMG 8918 8962

IMG 9084 8974