Paskutinę vasaros savaitę Kalvarijos gimnazijoje vyko mokinių vasaros poilsio stovykla „Keliauk. Atrask. Pažink.“, kurios tikslas – ugdyti vaikų socialines ir emocines kompetencijas, lavinti fantaziją, skatinti kūrybiškumą ir fizinį aktyvumą.

Šioje stovykloje dalyvavo 20 pradinių klasių mokinių. Stovyklai programą parengė ir veiklas organizavo Kalvarijos gimnazijos socialinė pedagogė Mireta Greviškienė, specialioji pedagogė Kristina Grabauskaitė, pradinių klasių mokytojos Asta Lisauskienė ir Jurgita Jakubonytė. Šiai stovyklai lėšas skyrė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Stovyklos organizatorės siekė, kad kiekvieną dieną vaikai atrastų kažką naujo. Rugpjūčio 24 dieną vaikai ,,atrado“ meną - mokėsi tapybos ant tekstilės. Vyko kūrybinės dirbtuvės su „Ryža lapė“ vadovėmis Violeta ir Dovile. Stovyklos dalyviai įgijo žinių apie tekstilės piešimo technikas, dažus ir pasigamino originalius marškinėlius.

Antrąją stovyklavimo dieną mokiniai buvo išvykę į Klaipėdos rajone esantį Vinetų kaimą bei dalyvavo edukacinėje programoje „Jaunųjų vilkų kelias“, kur moksleiviai sužinojo apie indėnų kultūrą, istoriją, žaidė įvairius žaidimus. Vėliau, po pietų apsilankė „Dino parke“ ir apverstame name.

Rugpjūčio 26 dieną Kalvarijos gimnazijoje vyko užsiėmimas su žinomu džiazo muzikantu ir pedagogu Remigiju Rančiu. Užsiėmimo metu mokiniai ėmėsi praktinių muzikinių žaidimų, kurie lavina ritmo pojūtį bei kuria geresnį grupės tarpusavio ryšį. Vaikai susipažino su netradiciniais muzikos metrais ir ritmais. Užsiėmimuose atliekami pratimai yra sukurti remiantis Afrikos bei Pietų Amerikos genčių muzikinėmis tradicijomis bei ritualais. Tai muzikos pamoka, kuri pažadino ne tik kūną, bet ir sielą.

Ketvirtą dieną stovyklautojai buvo išvykę į Marijampolės futbolo centrą. Sužinojo Marijampolės futbolo klubo „Sūduva“ istoriją ir pasiekimus. Turėjo galimybę iš arti apžiūrėti šios komandos iškovotas taures, pasėdėti VIP ložėse ir pažaisti futbolą. Na, o paskutinę dieną mokiniai lankėsi Kalvarijos „Zoo parke“.

Visi stovyklautojai gavo dovanų knygeles „Surask juos visus“, kuriose yra aprašyti šimtai Lietuvos gyvūnų, augalų ir grybų rūšių.

Rugsėjo - spalio mėnesiais Kalvarijos gimnazijoje veiks stovyklos „Keliauk. Atrask. Pažink.“ smagiausių akimirkų fotografijų paroda.

Socialinė pedagogė

Mireta Greviškienė