Sausio 27 d. Kalvarijos gimnazijos TUC atstovai - direktoriaus pavaduotoja ugdymui, istorijos mokytoja A. Vaičiūnatė- Levuškinienė, anglų kalbos mokytoja G. Guzavičienė bei gimnazistai G. Palionis, IIIa kl., V. Jaskevičiūtė, IIIb kl. - dalyvavo Nacionalinėje konferencijoje mokyklų bendruomenėms  „Istorijas pasakoja daiktai“. Ji vyko Balbieriškio pagrindinėje mokykloje. Konferenciją organizavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas bei Balbieriškio pagrindinė mokykla. Konferencijoje gimnazistai pristatė "Stalo įrankių istoriją". 

Renginys buvo skirtas paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną – sausio 27-ąją, Šiais metais minime 72-ąsias metines, praėjusias nuo 1945 metų, kuomet, dar tebevykstant Antrajam pasauliniam karui, sausio 27 dieną buvo išlaisvinti likę gyvi Aušvico koncentracijos stovyklos kaliniai. Aušvico koncentracijos stovykla – didžiausia nacistinės Vokietijos įkurta koncentracijos ir naikinimo stovykla, kurioje nužudytų aukų skaičius yra apie 1,1–1,5 mln. žmonių: žydų, rusų, lenkų, čigonų ir kitų tautybių. Konferencijoje dalyvavo 22 mokyklų atstovai iš Vilniaus, Biržų, Panevėžio, Kauno, Alytaus, Kalvarijos, Raseinių, Kupiškio, Druskininkų, Varėnos, Kėdainių ir Ukmergės savivaldybių. 

Konferencijoje svečių teisėmis dalyvavo Sara Klompus, litvakų šaknis turinti amerikietė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Floridos Holokausto studijų centro, nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas bei Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Dainių Junevičių. 

Kauno žydų bendruomenės atstovai bei jos vadovas Hercas Žakas,  Šiaulių žydų bendruomenės atstovas Aleksandras Kerbelis ir jo komanda,  Prienų savivaldybės atstovai. KaGi TUC iniciatyva konferencijos dalyviai prisijungė prie Pasaulio žydų kongreso kvietimo organizuotos didžiausios pasaulinės akcijos „We remember“-„Mes prisimenam“.​

20170127 141458

20170127 180027

20170127 180059