Šiaurės šalių literatūros savaitė - ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, šiaurietišką literatūrą ir pasakojimo tradiciją. Šių metų tema „Herojai šiaurės šalyse“.

         Mūsų gimnazijos biblioteka šiame renginyje dalyvavo penktąjį kartą. Lapkričio 12 dieną žvakių šviesoje (tokia Didžiosios skaitymo dienos tradicija) pradinių klasių mokiniams skaitėme ištrauką iš švedų rašytojų Elias ir Agnes Våhlund knygos „Superherojų vadovas“. Knygoje pasakojama apie mergaitę Lisą, kuri vieną dieną, norėdama pasislėpti nuo ją persekiojančios berniukų gaujos,  bibliotekoje randa keistą knygą. Pasirodo, jog toji knyga – tai superherojų vadovas. Su ja prasideda Lisos kelionė į tapimą superheroje – Raudonąja kauke. Multimedijos pagalba mokiniai susipažino su knygos iliustracijomis.

         Po skaitymo diskutavome apie patyčias. Vaikai pasakojo, ką jie patys darytų, jeigu būtų tyčiojamasi iš jų ar iš draugų. Mokiniai gavo užduotį – pasigaminti  superherojaus kaukes.

         Bibliotekoje įrengėme kampelį su Šiaurės šalių rašytojų knygomis, kur skaitytojai susipažino su Šiaurės šalių literatūros savaitės plakatu ir kitų autorių kūriniais apie drąsius veikėjus. Vaikams ypač patiko skirta užduotis. Jie turėjo išsiaiškinti, kokie literatūriniai herojai slepiasi plakate.

         Manome, kad mažieji skaitytojai patyrė daug naujų literatūrinių įspūdžių.

 

 

                                                                                                                                                                  Bibliotekininkės

IMG 7960

IMG 7961

IMG 7962

IMG 7965