2019 m. birželio 12-13 dienomis Kalvarijos gimnazijos 5a ir 7a klasių mokiniai dalyvavo patyriminėje integruotoje veikloje netradicinėje erdvėje ,,Aš atsakingas už savo rožę – Žemę“.

Jurgežerių km. poilsiavietėje ,,Gintaras“ mokiniams vyko integruotos anglų kalbos, lietuvių kalbos, dailės ir technologijų pamokos. Jų metu mokiniai skaitė ir analizavo A.de Sent Egziuperi kūrinį ,,Mažasis princas”.

Veiklos turinys:

1. Skaitymo valandos organizavimas. Mokiniams sudaroma galimybė perskaityti A. de Sent Egziuperi ,,Mažasis princas” ištraukas, išsakyti savo nuomonę, diskutuoti.

2. Argumentų medžio kūrimas. Parengiamas medis. Mokiniai, perskaitę ištrauką, vadovaudamiesi  Argumentų medžio kūrimo taisyklėmis, naudodami gamtines medžiagas, mišrią techniką, sukuria stilizuotą medį, jame užrašo ne mažiau kaip tris citatas, kurios apibūdina žmogaus ir žemės ryšį.
3. Alias žaidimo kūrimas ir žaidimų organizavimas. Alias žaidimą sudaro net šimtas kortelių su anglų kalbos žodžiais iš kiekvienos pateiktos A. de Sent Egziuperi ,,Mažasis princas” ištraukos. Kortelių spalvos rodo skirtingas knygos ištraukas, kiekvienai ištraukai skirta po dešimt kortelių. Mokiniai varžosi, kuris tiksliau apibūdins žodį, užrašytą kortelėje.

4. Knygos veikėjų iš sūrios tešlos kūrimas. Mokinių kūrybiniam darbui pasirinkti A. de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“ veikėjai. Mokiniai iš sūrios tešlos lipdo personažus, savo darbuose stengiasi perteikti veikėjų išvaizdą, charakterį.
5. Gyvųjų paveikslų kūrimas. Mokiniai pasirenka patikusią A. de Sent Egziuperi ,,Mažasis princas” ir sukuria gyvą paveikslą: vienas mokinys sėdi scenoje šalia paveikslo rėmų ir skaito pasakos ištrauką, o pasakos veikėjai paveiksle ne mažiau kaip minutę perteikia vaizduojamą epizodą. Mokiniai remiasi raiškaus skaitymo strategijomis.
6. Integruotos veiklos netradicinėje erdvėje ,,Aš atsakingas už savo rožę – Žemę“ aptarimas. Stendo, pristatančio veiklų rezultatus, parengimas. Refleksija ir įsivertinimas.

Integruotos veiklos tikslas buvo paskatinti 5–7 klasių mokinius skaityti grožinę literatūrą ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba; sudaryti sąlygas mokiniams individualiai ir grupėse susipažinti su A. de Sent Egziuperi knyga ,,Mažasis princas“; sudaryti sąlygas mokiniams išsakyti nuomonę apie juos supantį pasaulį; organizuoti kūrybines veiklas, per kurias mokiniai ugdysis meninį ir estetinį suvokimą. Veiklas organizavo mokytojos Sandra Raibikienė, Viktorija Grigaitienė ir Asta Liukaitienė.

IMG 7183

IMG 7184

IMG 7186

IMG 7187

IMG 7188